Дмитро Малаков. «ВІТРИЛА І КОЛЕСА КИЯН ПОДБОРСЬКИХ»

0
Дмитро Малаков. "Вітрила і колеса киян Подборських"

Високодостойне товариство!

Видавництво «Київ – Париж – Дакар» разом з прихильниками історії київської давнини, спільнотою у Фейсбуці “Клуб Корінного Киянина”,  започатковує унікальну книжкову серію  “Історія Києва у сімейних архівах киян”. 

У цієї книжкової серії друкуватимуться оригінальні світлини киян, їхні розповіді про свої родини та історію Києва.

Кияни розповідають невідомі історії про рідне місто на тлі історії кожної окремої київської родини.

Видавництво вже має матеріали для трьох наступних видань серії, які зараз опрацьовуються.

Головна відмінність цього проекту полягає в тому, що книжкова серія “Історія Києва у сімейних архівах киян” наповнюється і фінансується саме киянами на благодійній основі за попередньою підпискою.

Першим виданням книжкової серії є новий твір відомого українського дослідника історії Києва і краєзнавця Дмитра Малакова “Вітрила і колеса киян Подборських”

Видання містить унікальні світлини з сімейного архіву Малакових, які ніколи раніше не видавались, та повністю готове до друку.

Макет фотоальбому Видавництвом виконано власними силами та коштом на благодійній основі.

Видавництво «Київ – Париж – Дакар» та “Клуб Корінного Киянина” має за честь запросити до здійснення благодійного проекту друкованого видання усіх прихильників як документальної творчості Дмитра Малакова, так і знавців історії Києва, і розпочинає збір попередніх замовлень на виготовлення друкованої версії фотоальбому Дмитра Малакова «Вітрила і колеса киян Подборських», який є унікальною нагодою розповісти сучасній молоді про історію українського веслування, вітрильництва, автомобілізму і фотосправи в Україні.

Видання формату А4 у твердій, кольоровій обкладинці з тисненням та лакуванням, має 176 сторінок внутрішнього блоку з крейдованого паперу високої якості, і більше 190 оригінальних кольорових і чорно-білих світлин.

Оскільки вартість друкованої версії безпосередньо залежить від накладу, Видавництво та Клуб вирішили першим кроком оголосити попередній збір замовлень від бажаючих стати власником фотоальбому. 

Вільного продажу фотоальбому не передбачається. 

Фотоальбом розповсюджуватимется виключно за попереднім замовленням та попередньою платою. 

Мета – зібрати не менше 1000 (однієї тисячи) насправді закоханих у Київ відчайдухів, щоб здешевшити видатки на друк.

Прийом заявок триває.

По закінченні збору замовлень буде оприлюднено кількість бажаючих та вартість друку одного примірника фотоальбому.

Інформація про це буде відразу оприлюднено на веб-сторінках Видавництва у Фейсбуці та “Клубу Корінного Киянина”.

На нашому сайті будуть надруковані реквізити для перерахування коштів і кожний замовник матиме змогу здійснити благодійну пожертву на друк фотоальбому, про що отримає повідомлення на персональну електронну адресу, яку він залишив у попередньому замовленні. Після збору небхідної для друку суми, впродовж наступного календарного місяця виконується його друк та доставка до заявника (Укрпоштою) за поштовою адресою, також вказаною у попередньому замовленні.

За додатковою інформацією звертатись до куратора видавничого проекту,

Євгена Павленка, № тел. +380503584570, або 

за ел. поштою Видавництва: kyiv.paris.dakar@gmail.com

Оформити замовлення можна тут >>

Історія вітрильництва і автомобілізму в Україні є рідкісним предметом наукових розвідок і популяризаторських описів. Загальні шаблони написання історії України часів її перебування у складі імперій – Російської та СРСР – не дозволяли дослідникам звертатися до «дрібних» тем, які не вписувалися у запитувані державними видавництвами плани.

Завдяки подвижницькій праці відомого дослідника київської старовини – Дмитра Малакова – автора більш, ніж 40 видань, сучасні українці мають можливість не тільки відчути неперевершеність унікальних сюжетів з історії України, але і доторкнутись до неповторних і невідомих подій давнини, яким понад 100 років, які по цей час були недоступні широкому загалу.

Фотоальбом – «ВІТРИЛА І КОЛЕСА КИЯН ПОДБОРСЬКИХ» – висвітлює живий пульс подій кінця ХІХ початку ХХ століття – часів, коли з’явилась спортивна спільнота Києва, коли культ спортивних змагань у античному дусі стає міською модою, коли спортсменів: вітрильників та автомобілістів впізнають на вулицях, пишаються знайомствами з ними.

Дмитро Малаков наочно представляє перших учасників яхт-клубу та автоклубу. Фотоальбом передає читачеві незабутню атмосферу, завдяки унікальним світлинам з родинного архіву Малакових. Детально йдеться про започаткування Київського яхт-клубу, демонструються світлини із зображенням яхт, човнів, катерів та байдарок; багатіїв – власників вітрильників, вишуканих київських дам, гребних перегонів, рядових матросів, механіків, простих служників та їхніх родини. Читач побачить карти яхт-клубу, нагороди переможців змагань, унікальні зниклі споруди, костюми киян, та ландшафт тієї, давно минулої епохи.

Особливий інтерес викликає розділ про появу та яскраву і блискавично згаслу епоху Київського автоклубу початку ХХ століття. Це був дивний світ «Де Діон Бутонів», «Брезе», «Берліе» та «Олдсмобілів» у Київі. Ці світлини демонструють той неповторний дух пригод і подорожей, коли автомобіль був молодим, а керування їм вимагало чималих навичок. Дмитро Малаков знайомить читачів із історією родини старовинної української шляхти – гербу «Сас», останніми київськими представниками якого були брати Іван та Павло Подборські, учасники київського яхт-клубу та клубу київських автомобілістів.

Брати Подборські замолоду захопилися атлетикою й водними видами спорту: веслуванням та вітрильництвом. А згодом і автомобілями. Саме завдяки їм та їхньому захопленню тоді новою технологією – фотографуванню, читач може побачити унікальні світлини, які зберіглися у сімейному архіві родини Малакових – фотодокументи кінця ХVІІІ – початку ХХ сторіччя: понад 190 оригінальних чорно-білих та кольорових світлин з коментарями, котрі яскраво розповідають про братів Подборських та про їхнє захоплення веслуванням, вітрильництвом, автомобілізмом і,власне, фотографією. Самі ж фотографії є чудовими свідченнями розвитку фотосправи того часу.

Фотоальбом «Вітрила і колеса киян Подборських» – науково-популярне, документальне видання, адресоване широкому читацькому загалу, зокрема, історикам, києвознавцям, аматорам водного спорту, історії автомобілізму та фотосправи.

Виданню передує вступне слово Олександра Реєнта, голови Національної спілки краєзнавців України, заступника директора Інституту історії України НАН України, члена-кореспондента НАН України.

Макет фотоальбому «Вітрила і колеса киян Подборських», виготовлений видавництвом «Київ – Париж – Дакар» на благодійних засадах, повністю готовий для друку, який планується здійснити впродовж березня-травня 2017 року.

Заявка

Заявка на придбання фотоальбому Дмитра Малакова “Вітрила і колеса киян Подборських”

Ваш коментар:

Буд ласка, напишіть ваш коментар!
Ім'я